Konsultācijas

NEKUSTAMĀ IPAŠUMA IEGĀDES PROCEDŪRA
 
Iegādes varianti, darījumu termiņi un izmaksas kas saistītas ar nekustamā īpašuma pirkšanu:
 
1. Objekta izvēle. 
 
Pirmkārt pircējam skaidri jāapzinās, viņam ir jābūt skaidrām atbildēm uz jautājumiem: ko viņš vēlas iegādāties, vai viņš ir spējīgs par to samaksāt un kā viņš ekspluatēs savu īpašumu vismaz 5-10 gadu periodā. Ja objekta ekspluatācija paredzēta zem 5 gadu termiņa ilguma, varbūt nav vērts pirkt, var arī īrēt. Tas ļaus izmantot līdzīgu īpašumu neveicot dārgos iegādes izdevumus. 
 
Júsu pirkuma Izvēle aizņem laiku. Uz to tiek tērēta nauda un laiks kas ir nepieciešams objektu apskatei un salīdzināšanai. Atsevišķos gadījumos ir nepieciešama šauri kvalificētu speciālistu konsultācijas par ēkas konstrukciju vai komunikāciju tīklu tehnisko stāvoklis, renovācijas pasākumu kalkulēšanu (ieteiktu neekonomét uz o pozíciju).
Pircējam ieteicams veikt savu vērojumu pierakstus, konspektus, lai pēc kāda laika varētu atsvaidzināt atmiņā to ko viņš bija redzējis iepriekšējā objektā. Laika gaitā iespaidi par iepriekš skatītiem objektiem noplūkst un iepriekš izceltās nianses var aizmirsties. 
 
Lai pieņemtu pareizu tā brīža lēmumu pircējam ir jāapseko apmēram 10-15 objekti. Minimums 8-10 objekti. Tad pircējs būs pietiekoši labi iepazinis tirgu un būs spējīgs pats objektīvi novērtēt tā brīža situāciju. Šādā gadījumā kļūdas iespēja būtu mazāka. Péc pusgada tirgus situácija var mainíties.
 
Nepieciešamais patērētais laiks var svārstīties no trīs mēneši līdz vienam gadam. Atsevišķos gadījumos pat vairāki gadi, ja jūs vēlaties atrast tieši to ko nevarat uzbūvēt. Naudas tēriņi tirgus apzināšanai var svārstīties no 100 EUR līdz 1 000 EUR.
 
2. Darījuma termiņi.
 
Darījuma noformēšanas procedūra var ilgt no vairākām dienām līdz vairākiem mēnešiem. Tas ir atkarīgs no procedūras. No tā, vai pircējam ir sava nauda, vai ir nepieciešams aizņēmums kredītiestādē. No tā, vai ir viens pārdevējs vai vairāki līdzīpašnieki un vai tie ir sasniedzami. No tā, vai ir sakārtoti visi īpašuma tiesību dokumenti, vai ir nepieciešami atteikumi vai piekrišanas. 
Parasti līgumu sastāda notārs, laikā no pāris dienām līdz nedēļai, atkarībā no rindas esamības uz šo pakalpojumu. Līgums var būt arī privāts. Tas ir daudz lētāk. Bet notariālam līgumam ir lielāks spēks iespējamās tiešāšanās gadījumā.
Zemesgrāmata reģistrē jaunās īpašuma tiesības divu nedēļu laikā, vai pat ātrāk. Atsevišķos gadījumos ir pieļaujams mēneša termiņš.
Saņemot jaunu apliecību par Jūsu īpašuma tiesībām, Jūs esat pilntiesīgs un arī laimīgs nekustamā īpašuma īpašnieks. 
No šī brīžā, bez augļiem ko Jums dod īpašums Jums parādās arī pienākumi.

(+371) 29608949

jurisborskis@inbox.lv

Skype: jurisborskis Skype Me™!

Jur. adrese: Tabores iela 27, Daugavpilī, LV-5415, Latvija